1 fahrrad (Nr 6483394)

1 fahrrad

Waga w kg (łączna):

9

Dystans: 631.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania albo nabyć odpowiedni karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.