(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 fila brasileiro (Nr 6217690)

1 fila brasileiro

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 15 paź 2020 do 17 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

17 paź 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.