1 gato (Nr 6484694)

Waga w kg (łączna):

2

Budżet zlecenia [€]:

75

Dystans: 339.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

22 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Sant Boi De Llobregat

22 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.