(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 kajak (Nr 5044286)

1 kajak

Długość [m]:

520

Szerokość [m]:

0.90

Wysokość [m]:

0.30

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 61.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Grójec Mały

18 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Strykowo

18 wrz 2019


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalistyczne uchwyty. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka w trakcie jazdy, można położyć elastyczny materiał na prętach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naprężonych pasów z osłoniętymi wiązaniami. W trakcie osobistego transportu kajaka, samochód powinno się należycie opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby bagaż wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany kajak znakujemy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy ładunek wychodzi z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe pasy. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga specjalnej rozwagi, z tego powodu opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która zadba o dobre mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od ilości przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt przewozu kajaka leży w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Np., za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 zł. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 zł.