(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 kajak (Nr 6753880)

Długość [m]:

5.60

Szerokość [m]:

0.70

Wysokość [m]:

0.40

Waga w kg (łączna):

31

Dystans: 2527.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Zagórz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, Kildare, Kildare

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować dodatkowe uchwyty. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, opłaca się wyłożyć gąbczasty materiał na prętach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naciągniętych pasów z osłoniętymi zapięciami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, samochód powinno się należycie oznaczyć. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien także wychodzić od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony kajak znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania stosuje się białe i czerwone pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, dlatego opłaca się zlecić transport profesjonalnej firmie transportowej, która zadba o dobre mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena przewozu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za transport kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza zapłacono 260 złotych. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 PLN.