(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 Kajak z Zakrzówka Szlacheckiego k/Bydgoszcz (Nr 6518195)

Długość [m]:

3.12

Szerokość [m]:

0.66

Wysokość [m]:

0.35

Waga w kg (łączna):

24

Budżet zlecenia [zł]:

180

Dystans: 311.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Zakrzówek Szlachecki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Nowe Smolno

Od 4 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na górze samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka podczas jazdy, opłaca się ułożyć elastyczny materiał na prętach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naciągniętych pasów z osłoniętymi klamrami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, samochód powinno się odpowiednio oznakować. Regulamin drogowy nie zezwala na to, żeby ładunek odstawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien także odstawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany bagaż oznaczamy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy ładunek wychodzi z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej rozwagi, z tej przyczyny opłaca się zlecić transport specjalistycznej firmie, która zadba o dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależny jest od liczby transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 zł. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 PLN.