(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 kajak z Zakrzówka Szlacheckiego k /Radomska do Gniezna 62-200 (Nr 5718446)

Długość [m]:

3.16

Szerokość [m]:

0.86

Wysokość [m]:

0.40

Waga w kg (łączna):

40

Budżet zlecenia [zł]:

250

Dystans: 248.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Zakrzówek Szlachecki

Od 14 sty 2020 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

Od 14 sty 2020 do 17 sty 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na górze samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalistyczne uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, warto umieścić miękki materiał na prętach bagażnika przykładowo podłożyć ręcznik. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie osobistego transportu kajaka, samochód powinno się właściwie oznakować. Regulamin drogowy nie pozwala na to, aby bagaż wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien także wychodzić od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony ładunek znakujemy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. W przypadku, gdy ładunek wystaje z tyłu do oznakowania stosuje się białe i czerwone pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Transport kajaka wymaga specjalnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić transport specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby transportowanych sztuk, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 zł. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 PLN.