(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 kayak (Nr 4945406)

1 kayak

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

55

Wysokość [m]:

35

Waga w kg (łączna):

25.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 163.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Cadaqués

7 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cerdanyola

14 paź 2019


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalne mocowania. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, można umieścić gąbczasty materiał na prętach bagażnika na przykład podkładkę sylikonową. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naprężonych pasów z osłoniętymi klamrami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, pojazd powinno się odpowiednio opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien także odstawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony bagaż oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone pasy. Inną metodą transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 złotych. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 złotych.