1 kot (Nr 6727455)

1 kot

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 1882.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Gb Tailoring

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.