(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Maine Coon (Nr 6146485)

1 Maine Coon

Waga w kg (łączna):

2

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 3070.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

14 sie 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.