1 maly pies (Nr 6233550)

1 maly pies

Waga w kg (łączna):

9

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1301.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.