(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 obraz (Nr 5384074)

1 obraz

Długość [m]:

2.2

Szerokość [m]:

0.10

Wysokość [m]:

1.9

Waga w kg (łączna):

3

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Nie opierać nic o paczkę. Obraz: płótno na krośnie. Po oaprciu może ulec uszkodzeniu.

Opakowanie ładunku:

Obraz zapakowany w paczce.

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 591.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 12 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest problemem, któremu trzeba poświęcić sporo uwagi, gdyż są to niejednokrotnie rzeczy o dużej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

            Kiedy planujemy znaleźć tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wówczas przekonanie, iż paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez przewoźnika. Kiedy życzysz sobie, żeby firma transportowa zabezpieczyła malowidło czy rzeźbę, napisz taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Jeśli możesz sam zabezpieczyć dzieło sztuki do przewozu, pamiętaj o garści zasadniczych podpowiedziach. Folia stretch jest doskonała do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed uszkodzeniami mechanicznymi. Gdy zawijasz nią obraz, folia stretch nie powinna przywierać do farby, dobrze jest przedtem zawinąć malunek w inną, delikatniejszą powłokę, na przykład w pościel. Jeżeli chcesz przewieźć dzieło w pudełku lub skrzyni, bezwarunkowo wypełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a ściankami kartonu. Świetnym pomysłem jest do tego wziąć profesjonalne styropiany lub syntetyczne wypełniacze, jednak sprawdzą się również, pogniecione skrawki makulatury, na przykład gazet. Najważniejsze jest, aby opakowanie było zaledwie odrobinę większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć poruszania się w środku kartonu.

            Cena przewozu dzieła sztuki często zdarza się, że jest zaskakująco niska. Przeprowadzony w giełdzie transportowej Clicktrans transport wielkiego płótna na trasie Warszawa – Kraków odbył się za tylko 100 złotych.