1 palet (Nr 7680668)

1 palet
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
1 palet
120 x 80 x 150 cm
45 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
45 kg
Dystans
5059 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Telde

Od 17 maj 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Gambia, Banjul, Bandżul

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przewiezienia nieduży ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia dużej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których waga przekracza 3,5 tony oraz pozostałe samochody spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka oraz furgon. Wariant samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Wypada również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, trzeba opisać pakunek. Kluczowa jest także informacja w kwestii usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz rozładunek. Istotny jest również czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.