(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Pastor alemán con cruce de labrador (Nr 5406426)

Waga w kg (łączna):

22

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 1302.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 1 lut 2020 do 4 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Od 4 lut 2020 do 7 lut 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.