1 Pedelec (Nr 5719490)

1 Pedelec

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 574.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

4 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

5 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź kupić pasujący karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru warto ulokować w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić fragmentami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.