(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 perro (Nr 5162794)

1 perro

Waga w kg (łączna):

6

Dystans: 982.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Oviedo

8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

9 lis 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.