(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 perro (Nr 5162834)

1 perro

Waga w kg (łączna):

7

Dystans: 1055.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturia, Ribadesella

8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

9 lis 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.