1 perro (Nr 6139448)

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 319.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De La Palma

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.