(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-04-27 12:56

1 pies szycu

(Nr 2637908)
1 pies szycu

Waga w kg (łączna):

6.00

Dystans: 1200.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Kopenhaga, Dania

27 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Terespol, 21-550, Polska

4 maj 2018