(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 pokój (Nr 4697152)

1 pokój

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 547.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

13 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

14 lip 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym oraz długotrwałym procesem, ale kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto dokonać eliminację posiadanych sprzętów. Gdy czegoś od wielu lat nie używamy lub jak jest niedziałające, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich mebli przydadzą się mocne kartony, które należy zakupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który przeważnie przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić talerze na kilka pudeł, aby nietrudno było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy otwieraniu rzeczy i urządzaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Kiedy posiadamy surowce zabezpieczające, przykładowo jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej kruche rzeczy, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Podczas gdy małe meble zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zamawiając transport warto powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, ewentualne utrudnienia w podjeździe pod budynek. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli pojawiają się specyficzne zasady odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najciekawsze ceny przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i osłanianie twojego majątku.