1 pokoj (Nr 5862287)

1 pokoj

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1240.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Wetzikon

29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

31 maj 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym oraz czasochłonnym procesem, jednak gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy wykonać eliminację posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub gdy jest niedziałające, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych rzeczy przydadzą się wytrzymałe pudła, które warto kupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który i tak wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie rozłożyć ciężar, np. rozdzielić książki na parę kartonów, żeby łatwiej było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, żeby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jak mamy surowce zabezpieczające, takie jak folię strech, możemy opakować bardziej kruche rzeczy, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas możemy użyć koce, prześcieradła i zakleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy niepokaźne meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zlecając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, czy też problemy w dojeździe pod budynek. Dodatkowo warto poinformować, jeśli pojawiają się specyficzne kryteria dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie tysiące profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i osłanianie twojego mienia.