(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1-pokojowe mieszkanie, mało mebli, dużo rzeczy (Nr 5698166)

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 572.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 25 sty 2020 do 26 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 26 sty 2020 do 1 lut 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, ale gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić selekcję posiadanych sprzętów. Jeśli czegoś od kilku lat nie używamy lub gdy jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy nadadzą się wytrzymałe pudła, które można zakupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zazwyczaj przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równo porozkładać ciężar, np. porozdzielać książki na kilka pudeł, aby łatwiej było je dźwigać. Opisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Duże meble należy rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy surowce izolujące, na przykład jak folię strech, możemy opakować bardziej kruche meble, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy mniejsze meble owińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, lub problemy w podjeździe pod budynek. Dodatkowo należy poinformować, jeżeli występują szczególne kryteria odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najlepsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której mnóstwo profesjonalnych przewoźników proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz zabezpieczenie twojego dobytku.