(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 pokuj (Nr 5296518)

1 pokuj

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

1

Dystans: 937.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Od 4 sty 2020 do 5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Bad Brückenau

5 sty 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i czasochłonnym procesem, jednak gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy dokonać eliminację posiadanych mebli. Jak czegoś od wielu lat nie używamy lub gdy jest zepsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich mebli nadadzą się solidne pudła, które warto zakupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, np. porozdzielać segregatory na parę pudeł, żeby bez wysiłku było je dźwigać. Opisanie każdego kartonu uprości przy rozpakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym miejscu. Spore meble należy rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeśli posiadamy materiały izolujące, na przykład jak folię bąbelkową, możemy owinąć bardziej delikatne rzeczy, a gdy nie mamy folii, wówczas warto wziąć koce, pościel i obkleić standardową taśmę samoprzylepną. Tymczasem mniejsze rzeczy owińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zlecając transport należy poinformować firmę przeprowadzkową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź trudności w podjeździe pod dom. Koniecznie warto poinformować, jeżeli pojawiają się szczególne zasady dotyczące jakiś rzeczy.

            Najciekawsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i osłanianie naszego mienia.