1 ragdoll kitten (Nr 6529912)

1 ragdoll kitten

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [€]:

250

Dystans: 1317.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

23 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Hertfordshire, St Albans

23 gru 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.