(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-04-27 13:51

1 rower

(Nr 2638116)
1 rower

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 3816.00 km

Transport rowerów

    Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania bądź nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie opłaca się osłonić papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

    Gdy postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw chroniących rower.

Cena transportu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.

Adres i termin nadania

Krynica-Zdrój, 33-380, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Reykjanesbær, Islandia

Termin elastyczny