(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 3759658)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 946.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wałbrzych

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy rower warto pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć taki karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w odrębnych, małych pudełkach czy też osłonić kawałkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.