(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4523205)

1 rower

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 934.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Ruda Śląska

10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Gau-Algesheim

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też kupić właściwy karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić wycinkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba osłonić makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie surowców chroniących przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.