(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 4611053)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 943.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Someren

Od 26 cze 2019 do 29 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Grzmiąca

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu bądź kupić pasujący karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców zabezpieczających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.