(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4722476)

1 rower

Waga w kg (łączna):

5.00

Dystans: 301.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Suwałki

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie kupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto ułożyć w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców ochraniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.