(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 4789300)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 287.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Od 29 lip 2019 do 1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Ozimek

Od 30 lip 2019 do 3 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu czy też kupić właściwy karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować i ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.