(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 4928234)

1 rower

Waga w kg (łączna):

12.00

Dystans: 394.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Krynica-Zdrój

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 30 wrz 2019 do 1 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też kupić pasujący karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.