(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 Rower (Nr 5681782)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1040.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź kupić taki karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle warto osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.