(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 6128355)

1 rower

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 209.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Gałkowo

Od 21 maj 2020 do 22 maj 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania lub kupić odpowiedni karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić wycinkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów zabezpieczających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.