(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower (Nr 6220078)

1 rower

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 3361.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 2 lip 2020 do 10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 14 lip 2020 do 30 lip 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też kupić taki karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać oraz zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić kawałkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów chroniących paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.