(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 6251934)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1029.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Od 23 cze 2020 do 3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Paczków

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania albo nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.