(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 6383809)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 410.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

27 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Szczawno-Zdrój

28 lip 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć właściwy karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać i usunąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej ulokować w osobnych, małych pudełkach albo osłonić wycinkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.