1 rower (Nr 6459436)

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 492.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Kochel Am See

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Friedrichsdorf

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, małych kartonach lub osłonić kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.