(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 7060013)

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 1113.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburgia, Weert

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gorzyce

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić stosowny karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.