(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower (Nr 7222689)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 499.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 13 sty 2021 do 14 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Reda

Od 14 sty 2021 do 15 sty 2021


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru przydałoby się osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.