(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower 8 kg (Nr 6855162)

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 1898.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bishop Auckland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć właściwy karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.