(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 rower górski (Nr 4932350)

Waga w kg (łączna):

16.00

Dystans: 1762.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Daventry

Od 21 sie 2019 do 25 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 26 sie 2019 do 13 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania lub nabyć stosowny karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach czy też osłonić wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle warto zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw osłaniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.