(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 rower górski (Nr 6852016)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 989.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Ząbki

Od 18 lis 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Geseke

Od 19 lis 2020 do 24 lis 2020


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu lub zakupić pasujący karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.