(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 shibauno (Nr 6471589)

Waga w kg (łączna):

6

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Nigeria, Benue, Yor

Od 12 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Od 13 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.