(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 shih tzu (Nr 6557224)

1 shih tzu

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 2283.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grudziądz

Od 17 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Dundee

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.