(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 shihtzu (Nr 6202545)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2499.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Clare, Ennis

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.