1 shikoku (Nr 5702031)

Waga w kg (łączna):

9.00

Dystans: 1349.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Toscana, Pistoya, Pistoia, Italia

Od 28 lut 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.