(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 staffardshire terrior, caged (Nr 6073322)

1 staffardshire terrior, caged

Waga w kg (łączna):

25

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 2703.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Puerto Deportivo De La Duquesa

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.