1 szczeniak akita (Nr 6533152)

1 szczeniak akita

Waga w kg (łączna):

15

Budżet zlecenia [zł]:

7000

Dystans: 1612.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 15 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Buskerud, Drammen

Od 16 lis 2020 do 3 gru 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.