1 walizka do Dortmundu (Nr 5871619)

1 walizka do Dortmundu

Długość [m]:

0.77

Szerokość [m]:

0.50

Wysokość [m]:

0.77

Waga w kg (łączna):

18

Liczba sztuk:

1

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1008.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

2 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

4 cze 2020


Transport paczek

Przewóz paczek

 

Cena przewozu paczki uzależniona jest od jej wymiarów, ciężaru i od odcinka jaki ma przebyć paczka. Aby znaleźć najbardziej atrakcyjną usługę transportu paczki, dobrą praktyką jest wystawić za darmo zlecenie w portalu Clicktrans.pl, a w kilka chwil uzyskamy oferty od przewoźników, którzy mogą zrealizować nasze zamówienie po kosztach. Dodatkowo przed samym przewozem można zaznaczyć rodzaj transportowanego pakunku – czy wymaga on odpowiedniego zawijania, czy chcemy przetransportować rzeczy delikatne i łamliwe. Te informacje są wyjątkowo ważne, jeżeli chcemy przesłać paczkę zawierającą szkło, ceramikę, urządzenia elektroniczne, instrumenty, jedzenie czy inne przedmioty, których transport wymaga dodatkowej ostrożności. Przed tym zdecydujesz się na przewoźnika, przekonaj się, czy przedsiębiorstwo dysponuje stosownym ubezpieczeniem.

Jak zabezpieczyć przesyłkę?

Organizując paczkę do przewozu trzeba pamiętać o zabezpieczeniu jej przed zniszczeniem – pustą przestrzeń można wypełnić kawałkami trocin, papieru czy też materiałem. Zwłaszcza delikatne przesyłki typu szkło i porcelana należałoby zabezpieczyć folią pęcherzykową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Jak znaleźć surowce do owinięcia paczki?

 

Kartony i pudełka możemy zakupić w markecie budowlanym. Możemy także przejść się do niedalekiego sklepu spożywczego lub marketu i poprosić o nie kogoś z obsługi. Przed tym nim włożymy rzecz do kartonu, zobaczmy jego stan, usuńmy wszelkie zbędne etykiety i objaśnienia, które mogłyby zwieść przewoźnika. Zastosujmy szeroką i wytrzymałą taśmę, aby zabezpieczyć wierzch kartonu. Na zewnątrz pudła umieśćmy widoczną kartkę, na której zapiszemy dane adresowe odbiorcy (drukowanymi literami).