(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-09-06 08:27

1 West Highland White

(Nr 2011535)
1 West Highland White

Waga w kg:

4.00

Dystans: 416.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu potrzebnerównież dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymaganeteż takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Pabianice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Słubice, Polska

Termin elastyczny